چند روش خلاقانه شارژ تلفن همراه بدون نیاز به برق دیدگاه خود را بنویسید

استفاده از دینام برای تهیه برق از گذشته تا کنون در بین مردم رایج بوده است. از آنجایی که وقتی دینام دوچرخه با رکاب زدن شما برق تولید می کند و شما با استفاده از این برق تولید شده می توانید حتی تلفن همراهتان را نیز شارژ نمایید. البته با نصب پروانه بر روی دینام و قرار دادن آن کنار جریان آب نیز می توانید برق تولید کنید.

وقتی برق در طول شب قطع می شود، برای چند ثانیه همه چیز ترسناک می شود، به صورتیکه ممکن است به خاطر نداشتن دید کافی به خودتان آسیب وارد کنید. حال این را تصور کنید که به خاطر حوادث طبیعی مانند طوفان و یا بارش شدید برف برای چند روز برق منزل تان قطع شود و در این مدت، گوشی شما نیز از شارژ کافی برخوردار نباشد.

این موضوع برای آن دسته از کاربرانی که به موبایلشان وابسته اند، امری دردناک است و حتی در پاره ای از مواقع شاید مجبور باشید با اورژانس و یا دیگر تیم های امدادی تماس برقرار نمایید، اما به دلیل نداشتن شارژ تلفن همراه چنین کاری برایتان میسر نباشد. گاهی اوقات هم موضوع مرگ و زندگی پیش می آید، پس باید به فکر چاره باشیم. با مواردی که ذکر شد، شاید بخواهید بدانید چگونه بدون استفاده از پریز برق تلفن همراه تان را شارژ نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

1- شارژ کردن گوشی با استفاده از 8 باتری قلمی بزرگ D-cell

برای اینکه بتوانیدتلفن همراه تان را بدون برق خانگی شارژ کنید، نیاز به 8 باتری قلمی D-cell و فندک ماشینی که یک سر آن USB خور باشد دارید. برای شروع سعی کنید، باتری ها را در دو ردیف چهارتایی( مطابق شکل بالا) قرار دهید و با استفاده از چسب پهن روی هم بگذارید تا ثابت بمانند، سپس پیانه های منفی و مثبت را با استفاده از گیره های فلزی به هم مربوط کنید.

این کار را در دو طرف باتری ها انجام دهید. سپس تمام باتری را با استفاده از یک سیم لخت و نازک به هم مرتبط کرده و سر منفی را به سر منفی فندک و  سر مثبت را به سر مثبت فندک وصل کنید. اکنون شارژری ساخته اید، آماده شارژ کردن گوشی شما است. پس از این مرحله شما به راحتی می توانید با استفاده از شارژر تلفن همراه خود، گوشی مورد نظرتان را شارژ کنید. البته شما برای این کار از باتری های کتابی نیز می توانید استفاده نمایید، اما در استفاده از باتری های بزرگ باید دقت بیشتری بکنید تا در اثر ولتاژ بالا سیم پیچی شما نسوزد.

2-استفاده از دینام دوچرخه برای شارژ کردن تلفن همراه

استفاده از دینام برای تهیه برق از گذشته در بین مردم رایج بوده است. از آنجایی که وقتی دینام دوچرخه با رکاب زدن شما برق تولید می کند و شما با استفاده از این برق تولید شده می توانید حتی تلفن همراه خود را نیز شارژ کنید. البته با نصب پروانه بر روی دینام و قرار دادن آن کنار جریان آب نیز می توانید برق تولید کنید. هرچند این روش سختی های خودش را دارد اما اگر شرایط به صورتی باشد که مجبور به شارژ موبایلتان باشید، بی شک این گزینه ها می تواند به کارتان بیاید. برای این کار ابتدا باید یک دینام دوچرخه تهیه نمایید. در این جا شما نیاز به یک پورت خارجی که یک سر آن به دینام و سر دیگرآن به شارژر گوشی وصل می شود، دارید. البته در بازار پروانه های کوچک و پلاستیکی ای نیز وجود دارد که می توانید با استفاده از آن و به کمک جریان آب و دینام، برق مصرفی گوشی خود را تولید کنید.

3-استفاده از دیگر وسایل الکتر.نیکی و خودرو شخصی

وقتی شما برای شارژ کردن گوشی موبایل خود دسترسی به پریز برق نداشته باشید و یا بنابر هر دلیل برق منطقه شما قطع شده باشد، چند راه دیگر برای شارژ کردن موبایل ‌تان وجود دارد و آن هم استفاده از دیگر وسایل الکترونیکی است که معمولا در خانه‌ ها پیدا می‌ شود، به عنوان مثال لپ تاپ شما می‌ تواند گزینه مناسبی برای شارژ کردن موبایل‌ تان باشد. فقط کافی است که گوشیتان را با استفاده از یک USB به آن وصل کنید. لپ تاپ‌ ها با توجه به قدرت بالای باتری ‌ای که دارند به راحتی می توانند باتری گوشی تان را شارژ کنند.

البته یک گزینه بسیار عالی استفاده از برق ماشین برای شارژ کردن گوشی است. فقط کافی است که مبدل برای وصل کردن شارژر گوشی به فندک ماشین داشته باشید. ماشین ‌ها با توجه به تولید برق داخلی ‌ای که دارند، بدون هیچ گونه مشکلی می ‌توانند گوشی موبایلتان را به خوبی شارژ کنند. فقط توجه داشته باشید، برای این کار حتما ماشینتان را در فضای خارج از پارکینگ روشن کنید تا موبایل ‌تان شارژ شود. از آنجایی که ماشین ‌ها پس از روشن شدن منو اکسید کربن و دیگر گازهای سمی تولید می‌ کنند، اگر مدت زمان زیادی در یک فضای بسته کار کنند، به راحتی می‌ توانند باعث مسمومیت شخص و یا اشخاصی که در آن جا هستند، شود. این نکته را جدی بگیرید، چرا که پای جان شما و احیانا همراه‌‌ تان در میان است.

 

۴-استفاده از پاور بانک برای شارژ کردن موبایل

بی شک یکی از راحت ‌ترین و بدون دردسرترین راه‌ ها برای شارژ کردن گوشی‌ های موبایل استفاده از پاور بانک ‌ها است. فقط باید توجه داشته باشید که پیش از وقوع هر گونه طوفان و یا برف سنگینی، آن را کاملا شارژ کنید تا انرژی کافی برای شارژ کردن گوشی‌ تان در شرایط حاد داشته باشید. پاور بانک در انواع مختلف در بازار یافت می ‌شود، سعی کنید در هنگام خرید، آن ‌هایی را خریداری کنید که گارانتی پس از فروش داشته باشند. از پاور بانک‌ هایی که بی نام و نشان هستند و یا اسم‌ های ناشناسی دارند به هیچ وجه خریداری نکنید. چرا که ممکن است به خاطر غیر استاندارد بودن، به شما و یا گوشی ‌تان در هنگام شارژ شدن، صدمه بزنند.

هر چقدر پاور بانک‌ از میلی آمپر بالاتری بر خوردار باشد، به همان اندازه توانایی بیشتری برای چند بار شارژ کردن گوشی تان دارد. در هنگامی که برق منزل ‌تان رفت و گوشی ‌تان شارژ ندارد، کافی است با استفاده از یک USB گوشی‌ تان را به پاور بانک وصل کنید تا به خوبی شارژ شود. در مواقع اضطرای شما می‌ توانید در صورت تاریک شدن خانه پس از رفتن برق، می ‌توانید یکسری لامپ‌ های ال ای دی که برای همین منظور تولید شده است را به پاور بانک خود وصل کنید و شرایط به وجود آمده را به خوبی کنترل کنید. وقتی روشنایی در خانه باشد، احتمال به وجود آمدن حادثه به خاطر نداشتن دید کافی، حذف می ‌شود. پس سعی کنید؛ یک پاور بانک در خانه خود داشته باشید تا با استفاده از آن به یک منبع انرژی بدون دردسر دسترسی داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *