10 لوازم جانبی پرفروش دیدگاه خود را بنویسید

لوازم جانبی تلفن همراه دنیایی بزرگ و گسترده دارد و حالا اغراق نیست اگر بگوییم میلیون‌ ها نفر شاغل در تولید و توزیع و فروش لوازم جانبی موبایل در دنیا وجود دارند و ده ‌ها میلیون نفر نیز کاربران آن محسوب می ‌شوند. تقریبا و بدون هیچ استثنایی تمام دارندگان گوشی ‌های هوشمند در همه جای دنیا، یکی از لوازم جانبی موبایل را در روز خرید گوشی نو، می‌خرند. از برچسب‌هایی که روی صفحه نمایش نصب می‌شود تا انواع لنزهای عجیب و غریب.

نکته قابل توجه آنکه همه ساله نیز تلاش می ‌شود تا لوازم جانبی دیگری راهی بازار شود و برخی از لوازم قدیمی هم همچنان مشتریان پر و پا قرص خود را دارند. البته نمی ‌توان از این موضوع نیز گذشت که برخی از این لوازم جانبی هم انصافا چیز پرکاربرد و به دردبخوری نیستند و شاید به همین دلیل است که برخی از آنها از بین رفته و برخی از آنها برای فروش و بقا نیاز به تبلیغات بیشتر دارند.

برای مثال کاور و محافظ گوشی چیزی نیست که شما تبلیغ آن را جایی ببینید. این لوازم مشتری خود را داشته و عده‌ ای الزاما آنها را خریداری می‌ کنند، اما برخی لوازم مثل مچ ‌بندهای سلامتی یا اسپیکرهای ضدآب باید تلاش کنند تا با خبر و تبلیغ جایی میان کاربران موبایل برای خود باز کنند.

مونوپاد

زمانی ‌که نخستین مونوپاد به بازار آمد تصورش کمی سخت بود که فکر کنیم عده‌ ای هستند که همه جا این ابزار را همراه خود خواهند برد و چپ و راست از چهره خودشان فیلم و عکس می ‌گیرند. اما این اتفاق افتاد و حالا مونوپادها یکی از ابزار پرفروش در بازار موبایل هستند.

پاوربانک

شارژر همراه یا پاوربانک را اما همه انتظار پرفروش شدنش را داشتند. این روزها باتری به یکی از نقاط ضعف گوشی‌ ها تبدیل شده و علتش استفاده به مراتب بیشتر و گسترده‌ تر از گوشی ‌های هوشمند است. روزگاری یادمان می‌ رفت آخرین بار چه زمانی تلفن نوکیای خود را که فقط برای تماس و پیامک استفاده می شد شارژر کردیم. حتی زمانیکه گوشی پیغام می ‌داد باتری شما رو به پایان است، گاه تا یک روز دیگر هم امکان استفاده از آن وجود داشت و کلی جوک هم ساخته بودند که این خانه آخر باتری گوشی عجب برکتی دارد!

حالا اما پاوربانک که نباشد امورات خیلی ‌ها نمی ‌گذرد و هر کسی در کنار گوشی یکی از آنها را دارد. در این میان شارژرهای 15 هزار میلی ‌آمپری اما روی بورس هستند.

اسپیکر ضد آب

به درستی مشخص نیست اسپیکر ضد آب واقعا مورد نیاز چه میزان کاربر است و آیا این آیتم تبلیغاتی است یا به اندازه پاوربانک ‌ها واقعی، اما سایت لایف ‌وایر که پیشنهاد خرید آن را داده است.

اینکه چه تعداد از کاربران لب استخر و دریا و در حمام نمی‌ توانند بدون موسیقی زندگی کنند را هم نمی‌ دانیم.

هدفون ‌های بی ‌سیم

هدفون بی ‌سیم و ضد آب هم مشتری‌ های خاص خود را پیدا کرده است. البته در همین کشور خودمان هم کم نیستند جوانانی که توی مترو، خیابان، تاکسی و برخی هم در حال ورزش از این ابزار استفاده می ‌کنند. اما هدفون‌ های ضد آب نیز در آنسوی آب ظاهرا به دنبال مشتری هستند.

لنزهای اضافی

در مورد لنز گوشی ‌ها بالاتر هم گفتیم که حداقل دست افراد زیادی دیده نمی‌ شود. اما در این گزارش آمده است که مدل Amir لنز خوبی است و پیشنهاد شده بخرید. البته ما چنین پیشنهادی نداریم.

کیبورد تاشو

کیبورد اما انصافا برای کسانی که شبانه‌ روز در صفحات اجتماعی می‌ چرخند یا کارشان به گونه ‌ای است که نیاز به کیبورد برای کار زیاد دارند، وسیله خوبی محسوب می ‌شود به خصوص زمانی که تا شود و سیم نداشته باشد.

تصویر کیبورد به تنهایی نشان می ‌دهد که این وسیله چیست و چطور کار می ‌کند.

پدشارژ بی ‌سیم

با این وسیله خیلی آشنا نشده ‌ایم اما پد شارژ بی ‌سیم هم در حال بازکردن جای خود در دنیای گوشی‌ های تلفن همراه است و اگر اوضاع به همین منوال سیر کند شاید یکی از لوازم پرفروش دنیای لوازم جانبی گوشی ‌ها شود.

قاب ضد آب

اینطور که پیداست بساط فروش ضد آب ‌ها خیلی خوب نیست و حالا قاب ضد آب گوشی هم در رده پیشنهادات برای خرید قرار گرفته است. استفاده از گوشی در آب هم سوال ‌برانگیز است و باید دید چه کسانی واقعا نیاز به خرید این ابزار دارند.

نگه ‌دارنده گوشی

این وسیله اما در ایران هم به سرعت برق فروش رفته و انصافا واردکنندگان و قاچاقچیانش سود خوبی به جیب زدند. اگر تا چند سال قبل نگه ‌دارنده موبایل فروش پایینی داشت، حالا به لطف تاکسی ‌ها و پیک‌ های موتوری اینترنتی، بسیاری از رانندگان این وسیله را خریده و استفاده می‌ کنند. در گزارش لایف ‌وایر هم به چشم ‌آبی‌ ها پیشنهاد شده این وسیله را بخرند.

ایستاننده گوشی

این هم از آن وسایلی است که به نظر می رسد واقعا به زور در فهرست خرید کاربران قرار گرفته و مناسب قرار گرفتن روی میز و مشاهده دایمی گوشی در حالت عمودی است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *