کارهایی که نباید با تلفن هوشمند انجام داد

10 کاری که نباید با تلفن هوشمند خود انجام دهید دیدگاه خود را بنویسید

اگر روش استفاده صحیح از گوشی موبایل را بیاموزید، گوشی تان زمان بیشتری برایتان کار می کند.
در این پست روش های صحیح استفاده از تلفن های هوشمند را به شما کاربران عزیز آموزش می‌ دهیم.

کارهایی که نباید با تلفن هوشمند انجام داد
بررسی کارهای ممنوع

۱: استفاده از تلفن در هوای خیلی گرم یا خیلی سرد

اغلب گوشی های هوشمند تا حدی از گرما یا سرما را می‌ توانند تحمل کنند و اگر بیشتر از حد به آن ها شُک های هوایی وارد کنیم باعث خاموش شدن و خالی شدن سریع شارژ گوشی می‌ شود. سطح گرما و سرمایی که تلفن های هوشمند می‌ توانند تحمل کنند بین ۰ تا ۳۰ درجه سانتیگراد می‌ باشد. پس بهتر است در هنگامی که با باران شدید و یا گرمای شدید موجه شدید. تلفن هوشمند خود را از جیبتان در نیارید و بگذارید که در همان هوای متعادل جیبتان بماند. این کار می‌ تواند میزان آسیب به گوشی موبایلتان را تا ۵۰ درصد کاهش دهد.

نکته: بیشتر تلفن هایی که با نام ضد آب عرضه می‌ شوند هم تا حدی می ‌توانند آب را تحمل کنند. تلفن ضد آب به این معنی نیست که شما می ‌توانید آن را با خود به استخر و یا زیر دوش آب ببرید. بلکه این تلفن ها برای این طراحی شده ‌اند که در هنگام باران شدید بتوانید با تلفن خود با خیال راحت کار کنید و یا اگر تلفن هوشمندتان به داخل آب افتاد آن را پس از چند ثانیه خارج کنید. پس بهتر است اینگونه تلفن ها را به استخر و یا زیر دوش آب نبرده.

۲: شارژ گوشی در شب

اگر شما هم در هنگام روز با تلفن خود زیاد کار می‌ کنید و آن را در شب به شارژ می زنید باید بهتان بگویم که این عمل، یک کار کاملاً غلط است و به باتری گوشی شما در حد زیادی صدمه می‌ زند. به این دلیل که بیشتر تلفن های هوشمند در یک تا دو ساعت شارژ می ‌شوند. شما می‌ توانید دو ساعت قبل خواب تلفن خود را به شارژ زده و چند دقیقه قبل از این که به تخت خواب رفته آن را از شارژ جدا کنید. این کار باعث می ‌شود دیگر به باتری گوشی شما آسیب نرسد و بتوانید به راحتی از تلفن خود استفاده کنید. همچنین می‌ توانید از شارژهای سریع استفاده کنید. این شارژها در بازه زمانی کمتری تلفن شما را شارژ می ‌کنند.

نکته: همچنین لازم به ذکر است کشیدن شارژر از تلفن همراه در هنگام شارژ باعث آسیب رساندن به باتری گوشی می‌ شود. تا حد امکان از این کار خودداری فرمایید.

کارهایی که نباید با تلفن هوشمند انجام داد
شارژ صبح تا شب گوشی

۳: خالی کردن کامل شارژ گوشی و یا شارژ بیش از حد تلفن

اگر شارژ گوشی خود را خیلی خالی کنید و یا آن را بیش از حد درون شارژ بگذارید، باعث آسیب رساندن به باتریش می‌ شوید. بهتر است در هنگام شارژ، وقتی حجم آن به ۹۰ درصد رسید آن را از شارژ در آورد و وقتی هم به ۱۵ درصد رسید آن را به شارژ بزنید. اگر شارژ گوشی شما بیش از حد پر شود به طور مثال حدود نیم ساعت در ۱۰۰ در صد باقی بماند، باعث این میشود که باتری شما آسیب ببنید. همچنین از طرفی اگر شارژ گوشیتان به زیر ۱۵ برسد، موجب آسیب باتری می‌ شود. پس بهتر است وقتی شارژ تلفن خود به ۹۰ رسید آن را از شارژ در آورده و آن را در ۱۵ درصد به شارژ بزنید.

۴: استفاده از هر نوع شارژی

هر نوع تلفن برای خودش یک شارژر مخصوص بسته به ولتاژ دریاقتی و میزان آمپر باتری دارد که در پک خریداری شده تلفن به مشتری تحویل داده می ‌شود. حال اگر به طور مثال باتری گوشی شما ۳۰۰۰ میلی آمپری باشد و آن را با یک شارژر ۴۰۰۰ میلی آمپری شارژ کنید، آسیب شدیدی به باتری خود نیز می‌ رسانید. همچنین اگر میخواهید در محیط بیرون از خانه نیز تلفن خود را شارژ کنید می‌ توانید از پاور بانک هایی استفاده کنید که درصد شارژشان به آمپر باتری شما نزدیک باشند. پس بهتر از تا حد امکان گوشیتان را با شارژر مختص به خودش شارژ کنید تا آسیبی به باتری آن نرسد.

کارهایی که نباید با تلفن هوشمند انجام داد
موارد مهم در نگهداری از گوشی

۵: خاموش نکردن گوشی در طول هفته

فرض کنید یک هفته بدون هیچگونه استراحتی کار کنید. چه حالی بهتان دست می ‌دهد؟! بهتر است درباره گوشی‌ های هوشمند خود هم این فکر را بکنیم. اگر در طول هفته بدون استراحت از آن‌ ها استفاده کنیم، بعد از گذشت چند وقت از دستمان خسته می‌ شوند و دیگر آن کارایی اول خود را در اختیار ما نمی ‌گذارند. بگذارید کمی بیشتر و ساده ‌تر برایتان توضیح دهم. منظور از استراحت این نیست که گوشی را یک روز بدون استفاده رها کنید. استراحت یعنی یک روز تلفن هوشمند خود را خاموش و روشن کنید. این کار را بهتر است در هفته یک انجام دهید.  پس بیایید در طول هفته یک بار این کار را انجام دهیم تا تلفن ما کارایی سریع‌ تری برای ما داشته باشد.

۶: نرسیدن به تلفن

محققان معتقدند که گوشی ‌های هوشمند بیشتر از محیط دور و اطراف ما باکتری در خود جای داده اند. به زبان ساده یعنی گوشی های هوشمند منبع اصلی آلودگی و ویروس نیز هستند. پس بهتر است هر چند وقت یک بار علاوه بر تمیزی نرم افزاری تلفن ‌های خود به پاکیزگی بیرونی آن‌ ها هم نیز بپردازیم. با این کار می‌ توانیم نیمی از ویروس ‌هایی که در کمین ما هستند را از بین ببریم و به راحتی از تلفن همراه خود استفاده کنیم. حال شاید از خود بپرسید که چطور و گونه آن را تمیز کنیم. برای این کار شما باید به یک مغازه خدمات کامپیوتری مراجعه کنید و یک اسپری مخصوص پاکیزگی تلفن ‌های هوشمند خریداری کرده و گوشی خود را با یک دستمال تمیز از تمامی ویروس ها پاک نمایید.

کارهایی که نباید با تلفن هوشمند انجام داد

۷: استفاده نکردن از گذرواژه

امروزه بیشتر استفاده کنندگان تلفن های هوشمند نیز از گذرواژه برای تلفن ‌های خود استفاده می‌ کنند. اما باز افرادی هستن که تلفن‌ های هوشمند خود را بدون گذرواژه رها کرده و از آن ‌ها استفاده می‌ کنند. در میان این دسته افرادی زیادی هم وجود دارند که از الگو به عنوان گذرواژه استفاده کرده و به خیال خود کسی نمی‌ تواند رمز آن‌ ها را متوجه شود. بهتر است برای گذاشتن گذرواژه از رمز استفاده کنید. رمز شما می تواند از حروف و اعداد و یا فقط اعداد تشکیل شده باشد. اما ما برای شما حالت اول را بیشتر پیشنهاد می ‌کنیم. پس بهتر است حتماً برای تلفن هوشمند خود یک گذرواژه انتخاب کنید.

۸: روشن گذاشتن همیشگی وای فای

متاسفانه این عادت غلط هر روزه بیشتر بر روی کاربران تلفن‌ های هوشمند تاثیر گذاشته و باعث می‌ شود که همیشه آیتم وای فای در تلفن آن‌ ها روشن باشد. این کار حجم زیادی را از باتری گوشی شما به مرور زمان نیز کم می ‌کند. پس بهتر است در هنگامی که از منزل خارج می ‌شوید وای فای و یا بلوتوث تلفن خود را خاموش کنید. این کار می‌ تواند بسیاری از حجم تلفن همراه شما را ذخیره کند.

کارهایی که نباید با تلفن هوشمند انجام داد

۹: فعال بودن نوتیفیکیشن (Notification) برای هر کدام از برنامه ها

اعلان‌ها و یا Notification همان آیتم‌ هایی هستند که در بالای صفحه گوشی شما نقش می ‌بندند و باعث به صدا در امدن تلفن شما می ‌شوند. این اعلان‌ ها برای نمایش نیاز به اینترنت دائمی دارند. همچنین اگر این گزینه برای تمامی برنامه فعال شود، موجب کند شدن گوشی و خالی شدن سریع باتری نیز شده. پس بهتر است برای نگهداشتن بیشتر شارژ تلفن هوشمند خود این گزینه را غیر فعال کنید.

۱۰: روشن گذاشتن همیشگی Location Service

بیشتر نرم افزارهای مسیر یاب و یا GPS برای این که درست و بدون مشکل کار کنند، نیاز به فعال بودن گزینه Location Service دارند. پس بهتر است فقط وقتی درحال استفاده از این نرم افزارها هستید، گزینه Location Service را روشن بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *