خرید پاوربانک

بررسی مدت زمان شارژ پاور بانک 10000 و 20000 2

با پیشرفت تکنولوژی و دیجیتال شدن سبک زندگی‌ها، ابزارهای الکترونیکی مختلفی مانند گوشی‌های هوشمند، لپ‌تاپ و تبلت‌ها بخش جدا نشدنی زندگی ما محسوب می‌شوند که روزانه چندین بار از این وسایل استفاده می‌کنیم. با توجه به مصرف و کاربرد زیاد این وسیله‌ها قطعا نیاز به خرید و انتخاب یک پاوربانک با کیفیت داریم که باید اطلاعات کاملی درباره آن داشته باشیم؛ به همین منظور در مقاله راهنمای خرید پاور بانک شما را با این موضوع آشنا کردیم؛ اما امروز تصمیم گرفتیم در کنار کادر مجرب جی اس کالا، موضوع مدت زمان شارژ پاور بانک را با شما بررسی کنیم.

پاوربانک‌ها امروزه جز وسایل بسیار کاربردی هستند که شارژ کردن گوشی را برای همه ما آسان می‌کنند؛ تصور کنید خارج از منزل هستید و باتری گوشی شما تمام می‌شود، چه احساسی دارید؟ حتما نگران و عصبی هستید و می‌خواهید هر چه سریع‌تر گوشی خود را شارژ کنید. پاوربانک همان وسیله‌ای است که مشکل شما را برطرف می‌کند و این امکان را فراهم می‌کند تا در مواقع ضروری وسایل الکترونیکی خود را شارژ کنید. یکی از سوالاتی که اکثر کاربران در هنگام خرید پاوربانک با آن مواجه می‌شوند، این است که آیا پاور بانک نیاز به شارژ اولیه دارد؟ برای پاسخ به این سوال پیشنهاد می‌کنیم به مقاله‌ای که از قبل برای شما آماده کردیم مراجعه کنید.

پاوربانک یک منبع انرژی قابل حمل است که امکان ذخیره انرژی الکتریکی و استفاده از آن را برای همه افراد مهیا می‌کند؛ برای اینکه بدانید مدت زمان شارژ پاور بانک چقدر است تا پایان مقاله همراه ما باشید.

ظرفیت اسمی و حقیقی پاوربانک

مدت زمان شارژ شدن پاوربانک
ظرفیت حقیقی پاوربانک از ظرفیت اسمی آن کم‌تر است.

ظرفیت پاوربانک جز نکات مهمی است که در هنگام شارژ کردن پاوربانک، باید به آن دقت کنید. پاوربانک‌ها دارای دو ظرفیت هستند؛ ظرفیت اسمی و ظرفیت حقیقی.

  • ظرفیت اسمی: ظرفیت اسمی همان ظرفیتی است که روی پاوربانک و جعبه آن قید شده است.
  • ظرفیت حقیقی: ظرفیت حقیقی همان میزان ظرفیت واقعی است که گوشی یا سایر لوازم الکترونیکی شما را شارژ می‌کند.

معمولا ظرفیت اسمی پاوربانک 15 الی 20 درصد از میزان ظرفیت حقیقی پاوربانک، بیشتر است. برای مثال تصور کنید که یک پاوربانک 20000 میلی‌آمپری تهیه می‌کنید که ظرفیت اسمی آن 20000 mAh است؛ در حال طبیعی، ظرفیت واقعی پاوربانک حدودا 15 درصد از ظرفیت اسمی کم‌تر است یعنی ظرفیت حقیقی این پاوربانک حدودا 18000 میلی‌آمپر است که در هنگام خرید باید به آن دقت کنید.

شدت جریان پاوربانک

شدت جریان پاوربانک هم جز نکاتی است که در زمان شارژ کردن باید به آن توجه کنید. به طور معمول پاوربانک‌ها دارای ظرفیت 1000 یا 2000 آمپری هستند که ممکن است این شدت جریان را با عدد 1 یا 2 هم نشان دهند. شایان ذکر است که بدانید، پاوربانک‌هایی که شدت جریان 2 آمپری دارند، دو برابر سریع‌تر از پاوربانک‌های 1 آمپری، گوشی و سایر لوازم الکترونیکی شما را شارژ می‌کنند.

همچنین بخوانید:آموزش ساخت پاوربانک

خرید پاوربانک

مدت زمان شارژ پاور بانک 10000 شیائومی

برای محاسبه مدت زمان شارژ پاور بانک 10000  شیائومی با گوشی هوشمند، از فرمولی که برای شما انتخاب کردیم، استفاده کنید.

مدت زمان شارژ گوشی با پاوربانک = 1000 × شدت جریان خروجی شارژر/ ظرفیت پاوربانک

بنابراین با توجه به فرمولی که در اختیار شما قرار دادیم مدت زمان شارژ پاور بانک 20000 میلی‌آمپری (شدت جریان 2 آمپر) حدودا 10 ساعت است.

حال تصور کنید که می‌خواهید مدت زمان شارژ شدن گوشی را کمی دقیق‌تر بر حسب ظرفیت حقیقی پاوربانک حساب کنید؛ نتیجه به صورت زیر خواهد بود:

 2/ 1800×1000=9

طبق عدد به دست آمده، مدت زمان شارژ شدن گوشی توسط پاوربانک طبق ظرفیت حقیقی پاوربانک، حدودا 9 ساعت است.

تعداد دفعات شارژ شدن گوشی هوشمند

شارژ شدن پاوربانک چقدر طول می‌کشد
از پاوربانک‌هایی که ظرفیت بالایی دارند استفاده کنید.

برای اینکه بدانید تعداد دفعات شارژ شدن گوشی همراه شما توسط پاوربانک چند بار است؛ از فرمول‌های زیر استفاده کنید:

تعداد دفعات شارژ توسط پاوربانک = ظرفیت باتری تلفن همراه / ظرفیت پاوربانک

برای مثال اگر ظرفیت پاوربانک 20000 میلی‌آمپر و ظرفیت گوشی همراه شما 3000 میلی‌آمپر ساعت باشد؛ نتیجه حاصله به شرح زیر است:

6.6 = 3000 / 20000 = ظرفیت باتری گوشی هوشمند / ظرفیت اسمی پاوربانک

6 = 3000 / 18000 = ظرفیت باتری گوشی هوشمند / ظرفیت واقعی پاوربانک

به این ترتیب حدودا 6 بار می‌توانید گوشی خود را شارژ کنید.

مدت زمان شارژ پاور بانک

اگر می‌خواهید بدانید که مدت زمان شارژ پاور بانک 10000 و 20000 میلی‌آمپری چقدر است طبق فرمول زیر محاسبه کنید.

مدت زمان شارژ پاور بانک 20000 میلی‌آمپری با یک شارژر 1000 میلی‌آمپری:

مدت زمان شارژ پاور بانک 20000 (ساعت) = 20000 میلی آمپر ساعت / 1000 میلی آمپر = 20 ساعت

مدت زمان شارژ پاور بانک 10000 میلی‌آمپری با شارژر 1000 میلی‌آمپری:

مدت زمان شارژ پاور بانک 10000 (ساعت) = 10000 میلی آمپر ساعت / 1000 میلی آمپر = 10 ساعت

در این مقاله با کمک کادر مجرب جی اس کالا سعی کردیم شما را با موضوع مدت زمان شارژ پاور بانک آشنا کنیم؛ از اینکه تا پایان مقاله در کنار ما بودید بسیار خرسند هستیم.

2 دیدگاه

  1. سلام من یه پاور بانک مدل یوسمز PB9 10000خریدم و شارژ گذاشتم از بسته بندی که در آوردم ۸۴ درصد شارژ داشت نیم ساعتم گذشته همون ۸۴ درصده و تغییر نکرده میخواستم بدونم که پاوربانک چند درصد باید شارژ بشه ؟ .و اینکه ممکنخ مشکل داشته باشه که شارژ نمیشه ؟. و من من آداپتور گوشی مادرم که روش زده 1.0A رو به کابل این پاور بانک وصل کردم برای شارژ ممکنه به همین دلیل شارژ نمیشه ؟؟

Trackbacks و Pingbacks

  1. […] همچنین بخوانید: بررسی مدت زمان شارژ پاور بانک 10000 و 20000 […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *